Creotech Instruments podjął współpracę z Uniwersytetem UC TATI w Malezji w obszarze technologii satelitarnych i dronowych

Spacecraft In The Rays Of Sun

Creotech Instruments – największa polska firma produkująca i dostarczająca dla globalnych partnerów technologie kosmiczne – zawarła umowę o współpracy z Uniwersytetem UC TATI w Malezji. Współpraca dotyczy opracowania produktów w zakresie technologii satelitarnych i dronowych, odpowiadających na potrzeby regionu Azji Południowo-Wschodniej. Umowa wiąże się z budową satelity z instrumentem optycznym do obserwacji Ziemi na bazie rozwijanej przez Creotech Instruments platformy mikrosatelitarnej HyperSat oraz stworzenie specjalnych aplikacji wykorzystujących dane satelitarne i dronowe dla Malezji. Ponadto ma powstać Centrum Doskonałości Technologii Satelitarnych i Dronowych na Uniwersytecie UC TATI. Umowa została zawarta na okres 5 lat. Dziś, 20 czerwca 2022, jest ostatni dzień zapisów dla Inwestorów Instytucjonalnych w ramach prowadzonej Oferty publicznej o wartości 39,65 mln zł. Przydział akcji planowany jest do 24 czerwca br.  

Creotech Instruments działa w trzech obszarach, realizując projekty technologiczne dla rynku satelitarnego, dronowego oraz kwantowego. W ramach pierwszego obszaru, firma rozwija własną platformę Hypersat, która pozwala oferować podsystemy i platformę dla satelitów telekomunikacyjnych i obserwacyjnych. Platforma zgodnie z planem ma zostać wprowadzona na rynek na przełomie 2023/2024 roku. Mając na uwadze założenia strategii rozwoju spółki w zakresie komercjalizacji opracowanych i będących w opracowaniu produktów satelitarnych i dronowych, Creotech w dn. 19 czerwca br. zawarł umowę o współpracy z Uniwersytetem UC TATI.

To dla nas bardzo ważna współpraca, która pozwala zaprezentować mocne strony Creotech Instruments w kolejnym już regionie świata, tym razem w odległej nam Azji Południowo-Wschodniej. Na mocy kontraktu zawartego z Uniwersytetem UC TATI, z siedzibą w Malezji, podejmiemy się stworzenia zaawansowanych technologii satelitarnych i dronowych, odpowiadających na potrzeby tego państwa. Przewidziany jest już konkretny harmonogram projektów, a sama umowa została zawarta na okres pięciu lat – mówi Jacek Kosiec, Wiceprezes Creotech Instruments S.A. – Bardzo się cieszę, że wiedza ekspercka i doświadczenie inżynierów Creotech zostały już po raz kolejny docenione. Naszą ambicją jest zdobycie pozycji lidera na globalnym rynku mikrosatelitów, zatem umowa z UC TATI wpisuje się doskonale w tę strategię – dodaje.

To nie jedyna współpraca Creotech z podmiotami zagranicznymi. Systemy projektowane przez podwarszawską spółkę wykorzystywane są w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucjach badawczych na świecie, m.in. w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytucie Badań Ciężkich Jonów GSI, czy Centrum Badawczym DESY w Niemczech, a także w MIT, Berkley University, czy NIST w USA.

Środki na dalszy rozwój kluczowych projektów R&D Creotech Instruments spółka planuje pozyskać z trwającej obecnie Oferty publicznej o wartości 39,65 mln zł. Tylko do dziś, 20 czerwca 2022 r. trwają zapisy w ramach Transzy Inwestorów Instytucjonalnych. Wszelkie szczegóły dotyczące Oferty publicznej dostępne są na stronie: https://creotech.pl/ipo/

Przydział akcji nastąpi do 24 czerwca br.

W lipcu tego roku Creotech Instruments planuje przeniesienie akcji spółki z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie.

ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.