Creotech Instruments rozpoczyna ofertę Akcji Serii K

Creotech_GPW_small

Creotech Instruments, notowany na GPW polski producent satelitów, systemów i podzespołów satelitarnych, rozpoczął budowę księgi popytu w ramach oferty Akcji Serii K. W dniu 4 lutego 2025 r. Zarząd Spółki podjął decyzję o przeprowadzeniu oferty łącznie do 475.000 akcji zwykłych na okaziciela serii K w trybie subskrypcji prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów na zasadach przewidzianych w uchwale emisyjnej Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 30 stycznia 2025 r., w tym akcjonariuszy posiadających prawo pierwszeństwa. Cena jednej Akcji Serii K zostanie ustalona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu. W procesie Spółkę wspiera CC Group – doradca IR oraz finansowy, Koordynatorem Oferty jest Trigon Dom Maklerski S.A.

W dniu 20 grudnia 2024 r. Creotech Instruments poinformował o podpisaniu umowy ze Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia na wytworzenie i dostawę Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi (SSOZ) „Mikroglob” obejmującą fazy B, C, D, E1. Wartość kontraktu wynosi 556,7 mln PLN brutto (453 mln PLN netto) i ma on zostać zrealizowany do 31 marca 2027 r.  Inwestycje na realizację umowy mają zostać częściowo sfinansowane ze środków pozyskanych z emisji akcji serii K, natomiast pozostała część pochodzić będzie z otrzymywanych transz w ramach realizacji poszczególnych etapów programu.

Rozpoczęta oferta Akcji Serii K, skierowana jest do wybranych inwestorów, a środki z niej pozyskane mają na celu umożliwić nam realizację strategicznego dla bezpieczeństwa Polski programu Mikroglob. Ten największy w historii polskiego sektora kosmicznego kontrakt rozszerzy zdolności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie pozyskiwania danych rozpoznawczych w oparciu o własne satelitarne systemy optoelektronicznej obserwacji Ziemi. Naszą rolą jest dostarczenie i wyniesienie na niską orbitę heliosynchroniczną 4 mikrosatelitów opartych o rozwijaną przez nas autorską platformę HyperSat. Mikrosatelity wyposażone będą w instrumenty optyczne umożliwiające pozyskiwanie oraz przesyłanie do segmentu naziemnego danych obrazowych. Z kolei część naziemna będzie składała się z dwóch kolejnych segmentów: Kontroli Misji oraz Przetwarzania Danych Obrazowych. Podpisany ze Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia kontrakt ma zostać zrealizowany do końca marca 2027 roku
i będzie miał znaczący wpływ na wzmocnienie bezpieczeństwa naszego kraju
komentuje dr hab. Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

Emisja akcji serii K jest przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy Spółki w całości, przy czym inwestorom będącym akcjonariuszami spółki i posiadającym co najmniej 0,5 proc. akcji Creotech Instruments według stanu na koniec dnia rejestracji na NWZ tj. 14 stycznia 2025r. oraz spełniającym przynajmniej jeden z następujących warunków, tj. są inwestorami kwalifikowanymi, lub obejmą akcje w nowej emisji o łącznej wartości co najmniej 100.000 euro na inwestora, przysługuje pierwszeństwo objęcia akcji nowej emisji w liczbie umożliwiającej inwestorowi uprawnionemu utrzymanie nie niższego udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki niż udział, jaki posiadał on na koniec dnia rejestracji na NWZ.

Realizacja kontraktu Mikroglob wygeneruje dla spółki przychody kilkukrotnie wyższe niż wszystkie dotychczas realizowane projekty łącznie, co z jednej strony istotnie wzmocni stabilność finansową
i pozwoli nam na dalszy jej rozwój, zaś z drugiej umocni także pozycję rynkową jako głównego wykonawcy w kluczowych projektach kosmicznych w Polsce oraz podmiotu zdolnego do koordynowania podobnych kontraktów na szczeblu europejskim, w tym tych realizowanych z Europejską Agencją Kosmiczną. Równolegle cały czas pracujemy nad pozyskiwaniem kolejnych kontraktów, których realizacja będzie miała miejsce jeszcze w trakcie, a także po zakończeniu Mikrogloba
dodał Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

Creotech Instruments jest firmą działającą w obszarze systemów satelitarnych i zaawansowanej elektroniki m.in do zastosowań kwantowych. Jako jedyna firma w Polsce osiągnęła zdolność do budowy mikrosatelitów, czyli satelitów o wadze od 10 kg do kilkudziesięciu kg. Istotnym krokiem w rozwoju Spółki był wyniesiony w 2024 roku testowy mikrosatelita EagleEye oparty na autorskiej platformie mikrosatelitarnej HyperSat. Platforma ta pozwala na realizację różnego rodzaju misji, od technologicznych i naukowych, poprzez misje obserwacyjne i telekomunikacyjne, aż po misje w daleki kosmos. Jej modułowa konstrukcja zapewnia pełną skalowalność satelitów w zakresie 10-60 kg, a w przyszłości także do 200 kg.

Spółka uczestniczy także w kilku projektach dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), które znajdują się w początkowych fazach rozwoju (tzw. faza 0/A) i mają ogromny potencjał do przekształcenia się w duże przedsięwzięcia. Wśród kluczowych inicjatyw można wymienić warto Plasma Observatory, Space Weather Nanosatellites System Enhancement, misję Pan Twardowski oraz projekt Visdoms SBOM.
W ostatnim czasie Creotech Instruments zawarł również umowę z ESA na opracowanie kluczowych komponentów pozwalających na połączenie naziemnych prywatnych sieci 5G w technologii mmWave z satelitarną komunikacją 5G NTN (Non-Terrestrial Networks). Realizacja tego projektu może zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku technologii 5G i 6G oraz pozwolić jej na realizację kolejnych zleceń w tym obszarze w przyszłości. Prócz sektora stricte kosmicznego, spółka skupia się na rozwoju produktów z zakresu komunikacji kwantowej – uczestniczy m.in. w budowie  komputera kwantowego na zlecenie Komisji Europejskiej (KE). W planach spółki jest również opracowanie gotowych i autorskich rozwiązań w obszarze technologii kwantowych oraz ultra-precyzyjnej synchronizacji czasu.

NINIEJSZY MATERIAŁ I ZAWARTE W NIM INFORMACJE PODLEGAJĄ OGRANICZENIOM I NIE SĄ PRZEZNACZONE DO PUBLIKACJI, OGŁOSZENIA, DYSTRYBUCJI LUB PRZESŁANIA, BEZPOŚREDNIO ANI POŚREDNIO, W CAŁOŚCI ANI W JAKIEJKOLWIEK CZĘŚCI, NA TERYTORIUM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI, AUSTRALII, KANADY, REPUBLIKI POŁUDNIOWEJ AFRYKI, JAPONII ANI INNYCH KRAJÓW, GDZIE PUBLIKACJA, OGŁOSZENIE, DYSTRYBUCJA LUB PRZESŁANIE BYŁOBY NIEZGODNE Z PRAWEM. NINIEJSZY MATERIAŁ MA WYŁACZNIE CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE STANOWI ZAPROSZENIA DO ANI OFERTY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W JAKIEJKOLWIEK JURYSDYKCJI. PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASTRZEŻENIAMI PRAWNYMI ZAMIESZCZONYMI NA KOŃCU NINIEJSZEGO MATERIAŁU.

 

ZASTRZEŻENIE PRAWNE

Niniejsza informacja prasowa ma charakter wyłącznie informacyjny, towarzyszący realizacji przez Spółkę obowiązków informacyjnych, jakim podlega Creotech Instruments S.A. z siedzibą w Piasecznie („Spółka”) jako spółka publiczna, której akcje są dopuszczone i wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. i (i) nie jest udostępniana w celu promowania bezpośrednio lub pośrednio nabycia lub objęcia papierów wartościowych Spółki albo zachęcania, bezpośrednio lub pośrednio, do ich nabycia lub objęcia oraz (ii) nie stanowi reklamy czy materiału promocyjnego przygotowanego lub publikowanego przez Spółkę dla potrzeb promocji papierów wartościowych Spółki, ich subskrypcji, zakupu lub oferty, ani w celu zachęcenia inwestorów, bezpośrednio czy pośrednio, do nabycia lub objęcia takich papierów wartościowych.

Niniejszy materiał nie jest reklamą w rozumieniu art. 22 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1129 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym oraz uchylenia dyrektywy 2003/71/WE („Rozporządzenie Prospektowe”).

Niniejszy materiał nie jest przeznaczony do rozpowszechniania ani wykorzystywania przez żadną osobę lub podmiot w jakiejkolwiek jurysdykcji, gdzie takie rozpowszechnienie lub wykorzystywanie byłoby sprzeczne z miejscowymi przepisami prawa lub innymi regulacjami, lub które kreowałyby obowiązek w zakresie autoryzacji, notyfikacji, zezwolenia lub innych wymogów wynikających z odpowiednich przepisów. Rozpowszechnianie niniejszego materiału oraz innych informacji z nimi związanych może być ograniczone przepisami prawa, a osoby, które wejdą w posiadanie jakiegokolwiek dokumentu lub innych informacji, o których mowa w niniejszym materiale, powinny zasięgnąć informacji o takich ograniczeniach oraz je przestrzegać. Nieprzestrzeganie wspomnianych ograniczeń może stanowić naruszenie przepisów prawa dotyczących papierów wartościowych w danej jurysdykcji. W niektórych jurysdykcjach rozpowszechnianie niniejszego materiału może być niezgodne z prawem.

NINIEJSZY MATERIAŁ NIE JEST PRZEZNACZONY DO ROZPOWSZECHNIANIA, BEZPOŚREDNIO LUB POŚREDNIO W DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI (W TYM TERYTORIÓW ZALEŻNYCH I POSIADŁOŚCI ZAMORSKICH STANÓW ZJEDNOCZONYCH I DYSTRYKTU KOLUMBII), AUSTRALII, KANADY, JAPONII LUB RPA LUB JAKIEJKOLWIEK INNEJ JURYSDYKCJI, W KTÓREJ TAKIE DZIAŁANIE STANOWIŁOBY NARUSZENIE ODPOWIEDNICH PRZEPISÓW W DANEJ JURYSDYKCJI ORAZ Z ZASTRZEŻENIEM OKREŚLONYCH WYJĄTKÓW, AKCJE SPÓŁKI NIE MOGĄ BYĆ OFEROWANE ANI SPRZEDAWANE W TAKICH JURYSDYKCJACH ANI TEŻ NA RZECZ LUB NA RACHUNEK OBYWATELI STANÓW ZJEDNOCZONYCH, AUSTRALII, KANADY, JAPONII LUB RPA LUB OSÓB POSIADAJĄCYCH MIEJSCE STAŁEGO ZAMIESZKANIA LUB SIEDZIBĘ W TYCH KRAJACH.

Niniejszy materiał nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku (Rozporządzenie (UE) nr 596/2014) oraz Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 uzupełniającego Rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjna oraz ujawnienia interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów ani nie stanowi on porady prawnej, podatkowej lub finansowej. Potencjalni inwestorzy powinni zasięgnąć porady profesjonalnego doradcy czy inwestycja w akcje Spółki jest dla nich odpowiednia.

Informacje tu zawarte mogą stanowić stwierdzenia dotyczące przyszłości. Stwierdzenia takie mogą być identyfikowane poprzez użycie określeń dotyczących przyszłości, takich jak np. „może”, „spodziewa się”, „powinno”, „przewiduje się”, „uważać”, „sądzić”, „zakłada się”, a także ich zaprzeczeń, odmian lub zbliżonych terminów. Stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z szeregiem znanych i nieznanych ryzyk, niepewności oraz innych czynników, które mogą wpłynąć na wyniki, poziom działalności, osiągane cele Spółki i spowodować, że będą one istotnie różne od zakładanych. Spółka ani żaden z jej doradców, w tym menedżerowie oferty, nie zobowiązuje się do aktualizowania ani weryfikowania stwierdzeń dotyczących przyszłości, które mogą być tu zawarte.

 

ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.