Creotech Instruments złożył prospekt emisyjny dot. przenosin na GPW

stock-exchange-642896_1280

Creotech Instruments S.A. 17 grudnia złożył do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt związany
z przeniesieniem notowań akcji spółki z rynku NewConnect. Spółka zakłada, iż debiut jej akcji na GPW będzie mógł się odbyć w I połowie roku. Przeniesienie notowań akcji Creotech Instruments
z rynku NC na rynek główny GPW jest jednym z elementów procesu pozyskania przez spółkę kapitału na poziomie 40-50 mln zł.

Złożony w dniu dzisiejszym do KNF prospekt obejmuje dotychczasowe akcje na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G oraz H. Akcjonariusze Creotech 29 listopada podjęli decyzję o dopuszczeniu i wprowadzeniu ich do obrotu na rynku regulowanym GPW. Z kolei 10 grudnia zarząd spółki zwołał Walne Zgromadzenie, na którym 14 stycznia akcjonariusze podejmą decyzję w sprawie emisji akcji serii I (do 396 558 akcji, stanowiących do 20 proc. podwyższonego kapitału).

„Zakończyliśmy prace związane z przygotowaniem prospektu, umożliwiające zamknięcie ważnego etapu procesów przejścia na główny rynek GPW i pozyskania kapitału w ramach nowej emisji. Pierwszy z nich pozwoli nam dodatkowo zwiększyć wiarygodność i uzyskać dostęp do nowych grup inwestorów. Drugi wesprze nas w realizacji założeń strategicznych, obejmujących m.in. umieszczenie na orbicie okołoziemskiej w 2023 roku pierwszego mikrosatelity opracowanego przez nasz zespół oraz rozpoczęcie komercjalizacji niniejszego obszaru w kolejnych latach. Naszą ambicją i celem jest bycie głównym dostawcą technologii kosmicznych z Europy Środkowej na rynek światowy” – mówi Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

–  Jak dodaje, istotnymi obszarami dla Creotech są również segmenty systemów dronowych oraz komputerów kwantowych. Spółka zamierza w najbliższych latach być wiodącym dostawcą danych do analizy ryzyka dla misji UAV oraz dostawcą pełnych systemów sterowania komputerami kwantowymi, jako jeden z kilku podmiotów na świecie.

Creotech do 2025 roku będzie dążyć do realizacji następujących celów:

  • Kosmos: sukces misji kosmicznej EagleEye w zakresie umieszczenia na orbicie mikrosatelity do obserwacji Ziemi (uzyskanie pełnego space heritage) oraz zaawansowany stan misji PIAST realizowanej dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Spółka zakłada w tym okresie osiągnięcie 10-20 zamówień na mikrosatelity rocznie i chce być głównym dostawcą technologii kosmicznych
    z Europy Środkowej na rynek światowy.
  • Atmosfera ziemska – główny dostawca systemów do analizy ryzyka, planowania i kontroli misji UAV (bezzałogowe statki powietrzne) w Polsce i znaczący w Europie oraz dążenie do bycia głównym polskim oferentem produktów wsparcia na rynku UAV.
  • Ziemia – dostawca pełnego systemu sterowania dla komputerów kwantowych (jeden z kilku podmiotów oferujących takie rozwiązania na świecie), silna pozycja jednego z najważniejszych integratorów danych satelitarnych w Europie dzięki współpracy z EUSPA i KE oraz wprowadzenie systemu synchronizacji czasu do rozwiązań telekomunikacyjnych.

 

 

ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.