Zaawansowane kamery
z czujnikami sCMOS

Creotech Instruments projektuje i produkuje zaawansowane kamery wyposażone w czujniki sCMOS i CCD, pozwalające na szybkie, wstępne przetwarzanie danych w elektronice kamery. Specjalizujemy się w projektowaniu elektroniki kamer opartej na układach FPGA SoC oraz integracji z czujnikami. Nowoczesne czujniki sCMOS charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem szumów, wysoką liczbą klatek na sekundę, szerokim zakresem dynamicznym, wysoką wydajnością kwantową oraz rozdzielczością, jak również dużym polem widzenia.

Nasze doświadczenie w projektowaniu kamer wynika z szerokiej gamy zrealizowanych projektów badawczo-rozwojowych. Mowa tu o kamerach, które zaprojektowaliśmy do zaawansowanych celów astronomicznych i monitorowania obiektów bliskich ziemi, a także wykrywania i klasyfikacji trajektorii obiektów kosmicznych (SST), jak również do zastosowań medycznych i wojskowych. Projekty badawczo-rozwojowe realizowaliśmy we współpracy z naszymi Partnerami, tj. Centrum Badań Kosmicznych PAN, Uniwersytetem Warszawskim, Narodowym Centrum Badań Jądrowych oraz podmiotami z sektora obronnego.

Nasz obecny flagowy projekt kamery obejmuje projektowanie, prototypowanie i walidację zaawansowanej kamery z przetwornikiem sCMOS do zastosowań astronomicznych. Równolegle modernizujemy infrastrukturę przeznaczoną do integracji i testowania kamer. W porównaniu do istniejących już rozwiązań komercyjnych, kamera zaprojektowana przez Creotech Instruments będzie się wyróżniać:

  • zaawansowanym wbudowanym systemem operacyjnym – instalacja systemu Linux pozwala na wstępne przetwarzanie danych na układach FPGA kamery (nakładanie klatek, predefiniowane algorytmy przetwarzania danych),
  • możliwością dostosowania kamery do własnych potrzeb, dzięki dostępowi do programowalnych zasobów na kamerze,
  • dedykowaną, wytrzymałą przesłoną z funkcją dodawania znaczników czasu, dostosowaną do zastosowań SST.

Koncepcja opracowywanej przez Creotech kamery zakłada zastosowanie interfejsu Gigabit Ethernet i komunikację za pośrednictwem systemu ASCOM i/lub skryptów zdefiniowanych przez użytkownika przy użyciu profesjonalnie udokumentowanej biblioteki SDK.
Gwarancję pomyślnej realizacji naszych projektów stanowi znaczący know-how wypracowany przez Creotech Instruments.

 

ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.