O Nas

Creotech Instruments to wiodący polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma działa także w obszarze lotniczych systemów bezzałogowych, gdzie dostarcza urządzenia i oprogramowanie m.in. do nadzoru ruchu dronów.

Spółka posiada własne zakłady produkcyjne elektroniki oraz zaplecze integracji małych satelitów. W swoim portfolio ma ok. 30 projektów zrealizowanych dla sektora kosmicznego, zaś 14 misji kosmicznych odbyło się z udziałem podsystemów Creotech, w tym 4 zrealizowano dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Firma dostarcza swoje rozwiązania do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych świata, tj. Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytutu Badań Ciężkich Jonów GSI czy Centrum Badawczego DESY w Niemczech.

Główne obszary działalności

space

Kosmos

Dostawca podsystemów, integrator i zaufany partner w projektowaniu, budowie i montażu systemów kosmicznych.

Więcej informacji
science

Nauka

Naukowy i technologiczny Partner w licznych projektach kwantowych. Zawsze gotowy, by iść do przodu.

Więcej informacji
industry

Usługi geoprzestrzenne

Zaawansowane usługi przetwarzania danych geoprzestrzennych i wsparcie dla operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych.

Więcej informacji
creotech_manufacturing_thumb_02

Produkcja

Jedyny na polskim rynku dostawca kontraktowych usług montażu elektronicznego z certyfikatami Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Więcej informacji

Zbudowaliśmy unikalną organizację, know-how i doświadczenie.

 • Zespół doświadczonych naukowców i inżynierów

  Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą inżynierów, programistów i specjalistów. W naszym zespole można znaleźć znane autorytety ze świata nauki i techniki.

 • Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb

  Tworzymy i wdrażamy precyzyjne rozwiązania, dostosowane do wymagających potrzeb Klienta.

 • Unikalne doświadczenie

  Oferujemy wypracowane przez lata unikalne doświadczenie, uzyskane podczas realizacji wielu międzynarodowych projektów dla największych firm i instytucji.

 • Prestiżowe projekty

  Realizujemy największe projekty międzynarodowe, mające wpływ na eksplorację kosmosu oraz rozwój nauki i nowych technologii.

 • Integrator & Lider

  Jesteśmy doświadczonym integratorem rozwiązań własnych, zewnętrznych i niejednokrotnie liderem konsorcjów, dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Nie boimy się wyzwań i odpowiedzialności.

 • Wysoka jakość produktów i usług

  Realizujemy projekty, spełniając najbardziej wymagające standardy. Zapewniamy wysoką jakość produktów, gwarantując ich niezawodność. Nasi inżynierowie i specjaliści posiadają międzynarodowe certyfikaty.

Creotech w drodze na szczyt

2023
Planet Earth in universe or space in a nebula clouds
Misja na Księżyc
Europejska Agencja Kosmiczna wybrała ofertę polskiego konsorcjum, którego liderem jest Creotech Instruments do przygotowania Fazy 0/A najważniejszej europejskiej misji związanej z mapowaniem Księżyca. Nasza firma jest odpowiedzialna za projektowanie całej misji i satelity opartego na autorskiej platformie mikrosatelitarnej HyperSat.
Celem projektu Twardowski jest zapewnienie precyzyjnych danych pozwalających na wykorzystanie zasobów na powierzchni naturalnego satelity Ziemi.
02_Andrzej_Duda_Gala_Nagroda_Gospodarcza_20231123_PK2_1702
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Creotech Instruments został laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Lider MŚP. Nasza firma została zgłoszona przez Polską Agencję Kosmiczną.

Nagroda ta przyznawana jest raz w roku, wyróżniając polskie przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej i promują pozytywny wizerunek Polski.

image00022-creotech
Nagroda Defender dla platformy satelitarnej HyperSat

Nasza autorska platforma satelitarna HyperSat otrzymała nagrodę Defender na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego MSPO 2023 w Kielcach.
Defender to najważniejsza nagroda polskiego przemysłu obronnego, którą otrzymują produkty wyróżniające się oryginalnością i nowatorstwem myśli technicznej i technologicznej, walorami eksploatacyjnymi oraz korzystnymi wskaźnikami ekonomicznymi.

2022
DSC_0673_small
Nagroda za największą wartość oferty pierwotnej spółki

W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022 na GPW, Creotech Instruments otrzymał nagrodę za największą wartość oferty pierwotnej spółki, która przeszła na Główny Rynek GPW w 2022 roku.

 

2021
blur-1853262_1920
Creotech na rynku New Connect

Podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek New Connect na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W marcu 2021 roku opublikowaliśmy memorandum.

2020
PANSA_logo_d
Współpraca z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej

Produkty skierowane na rynek związany z lotniczymi systemami bezzałogowymi osiągnęły gotowość rynkową. Rozszerzając swoją działalność w zakresie wykrywania przeszkód lotniczych, rozpoczęliśmy bliską współpracę z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

123A2853a
Respiratory podczas pandemii

Podczas pandemii, wdrożyliśmy do produkcji profesjonalne respiratory i uzyskaliśmy zgodę na wprowadzenie ich na rynek polski. Równolegle rozpoczęliśmy również m.in. produkcję przyłbic ochronnych dla służby medycznej i mocowań do masek jednorazowych.

2019
Partners
Współpraca z MAXAR USA

Rozpoczęliśmy współpracę z MAXAR USA. Nasze partnerstwo umożliwiło użytkownikom z sektora publicznego w Polsce uzyskać dostęp  – poprzez platformę CreoDIAS – do wysokiej jakości zobrazowań Ziemi.

logo_DSTAR
POLON i DSTAR nowe projekty Creotech Instruments

Rozpoczynamy realizację kolejnych projektów, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wykrywania zagrożeń powodowanych przez śmieci kosmiczne i ich unikanie przez satelity.

2018
satellite-photos-610849_1280
Lotnicze systemy bezzałogowe nowym obszarem działalności

Stworzona przez Creotech Instruments nowa marka – Creoscan – jest odpowiedzią na zautomatyzowany nadzór nad ruchem dronów w przestrzeni publicznej.

2017
creotech-hypersat_sc01_FR148_v1_2021_07_06_002
Projekt budowy polskiej platformy satelitarnej Hypersat

To kolejny krok w intensywnym rozwoju naszej spółki. Projekt platformy mikrosatelitarnej był odpowiedzią na potrzebę prowadzenia misji kosmicznych o masie do 60 kg. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z polskimi podmiotami naukowymi oraz firmami, m.in. Centrum Badań Kosmicznych, Instytut Lotnictwa, Instytut Technologii Wojsk Lotniczych.

2016
buildings-690364_1920
Przetwarzanie danych satelitarnych – nowy obszar dla Creotech Instruments

Otrzymaliśmy zlecenie na budowę infrastruktury chmurowej przechowującej europejskie dane satelitarne programu Copernicus. Projekt został rozwinięty i przekształcony w platformę CreoDIAS.

2015
technologie kwantowe
Projekt budowy produktów infrastruktury kontrolno-pomiarowej

Pozyskaliśmy projekt pozwalający na budowę produktów infrastruktury kontrolno-pomiarowej dla dużych eksperymentów naukowych. Pojawiła się przed nami możliwość współpracy z CERN, DESY, JINR, BNL i innymi dużymi ośrodkami naukowymi.

ESA_logo_2020_White-1024x643
Creotech liderem polskiego konsorcjum

Stanęliśmy na czele polskiego konsorcjum, które na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej realizował fazy 0/A budowy polskiego mikrosatelity SAT-AIS-PL.

2014
facility1
Budowa własnej linii produkcyjnej

Dużym wydarzeniem była dla nas budowa własnej linii produkcyjnej i zaplecza technicznego. Powstały pomieszczenia czyste, tzw. clean rooms, niezbędne w montażu elektroniki kosmicznej.

arp1
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zostaje strategicznym inwestorem

Pozyskaliśmy nowego, strategicznego inwestora – Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz wsparcie ze strony funduszy europejskich, co stanowiło przełom w rozwoju naszej firmy.

2013
ISS-satellite-1030779_1920
Pierwszy projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej

Rozpoczęliśmy pierwszy projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), który polegał na wytworzeniu komponentów elektroniki dla eksperymentu ASIM. Od 2018 roku jest on realizowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i służy pomiarom wysokich warstw atmosfery.

2012
FB-Creotech logo
Powstanie Creotech Instruments S.A.

Creotech Instruments S.A. powstał w 2012 roku w wyniku przekształcenia spółki Creotech Sp. z. o. o., założonej przez naukowców wywodzących się z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Zawsze stawialiśmy sobie za cel współpracę z najlepszymi specjalistami na świecie i dostarczanie im zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Jesteśmy dumni z naszych ambitnych projektów. Nie ograniczamy się wyłącznie do produkcji jednego, specjalistycznego urządzenia, ale dostarczamy rozbudowane, zintegrowane systemy w ramach wszystkich obszarach naszej działalności.

Wierzymy, że to dopiero początek niesamowitej historii Creotech Instruments.

Międzynarodowi Partnerzy

Strategiczne partnerstwo z wiodącymi organizacjami na całym świecie wzmacnia nas i pomaga skupić się na tym, w czym jesteśmy najlepsi.

world map@2x
creotech_manufacturing_123a2725-ok-1
Zawsze wspieramy naszych Partnerów w realizacji ich projektów

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Kontakt
ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.