Creotech Instruments walczy z koronawirusem

coronavirus-5019456_1920

Firmy high-tech na całym świecie walczą z pandemią COVID-19. Zaangażowały się także firmy z sektora kosmicznego. Wyzwanie podjął również polski Creotech Instruments S.A., który na co dzień dostarcza rozwiązania dla sektora kosmicznego oraz dla świata nauki. Firma włączyła się w produkcję środków ochronnych dla medyków.

W tym trudnym dla Polski okresie Creotech Instruments S.A. i jego pracownicy uczestniczą w doraźnej pomocy dla polskiej służby zdrowia, która zmaga się z wyzwaniem o niespotykanej skali. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu produkcyjnemu oraz doświadczeniu w projektach technologicznych, pracownicy Creotech rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych dla służby medycznej, mocowań do masek jednorazowych, pudełek do bezpiecznej intubacji zmniejszających ryzyko kontaktu pracowników ochrony zdrowia z gazami oddechowymi leczonego pacjenta oraz przejściówek do filtrów.

Dzienne moce produkcyjne to ponad 1000 przyłbic, kilkaset przejściówek łączących maski z filtrami i kilka pudeł do intubacji. Produkowane wyposażenie od kilku tygodni trafia do szpitali w Lublinie, Radomiu, Krakowie, Gdańsku i innych mniejszych miejscowości w ramach akcji „Maska dla Medyka” (https://www.maskadlamedyka.pl/). Dzięki współpracy z firmą Semicon, wyposażenie przekazywane jest medykom bezpłatnie.

Firma Creotech Instruments S.A. podjęła również współpracę z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego, która prowadzi zbiórkę funduszy na opłacenie zakupu nowych partii materiałów produkcyjnych. Pozyskane materiały już się kończą. Dlatego spółka prosi o wsparcie – wpłaty na rzecz fundacji: Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego, ul. Kazimierza Wielkiego 16B/10, 81-780 Sopot, nr konta 54 1240 1242 1111 0010 7685 0834. W tytule przelewu należy wpisać „Materiały i narzędzia do produkcji środków ochrony dla medyków – cele statutowe”. Każdy zebrana złotówka pozwala na wyprodukowanie jednej przyłbicy.

Creotech Instruments S.A. pracuje również nad rozwiązaniami długofalowymi, które wesprą walkę z COVID-19 w perspektywie kilku miesięcy. Jednym z nich są przygotowywane rozwiązania dla powietrznych statków bezzałogowych. Drony będą mogły w najbliższej przyszłości rozpocząć loty w obszarach miejskich w Polsce, a tym samym być używane do dostaw paczek, monitoringu, przeprowadzania akcji odkażania. A jest to tylko jeden z kilku projektów Creotech Instruments, które przysłużą się walce z pandemią i jej skutkami.

Po wybuchu pandemii pierwszym celem naszej spółki było zapewnienie ciągłości jej funkcjonowania. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom pracy zdalnej udało się zapewnić utrzymanie działalności biznesowej spółki – mówi Jacek Kosiec, Prezes Creotech Instruments. Następnie przyszedł czas na wsparcie obrony naszego kraju w walce z koronawirusem. Stąd nasze aktualne zaangażowanie w akcję produkcji wyposażenia ochronnego dla medyków. Teraz rozpoczynamy przygotowania do kolejnej fazy – aktywnych działań antykryzysowych. Wykorzystamy w nich np. nasz system do planowania, monitorowania i kontroli lotów oraz przetwarzania danych z dronów – CreoScan. Jednocześnie pracujemy nad kolejnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami, m.in. do leczenia infekcji, czy dezynfekcji – dodaje Jacek Kosiec.

ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.