Usługi geoprzestrzenne

drones

Geoprzestrzeń

Zaawansowane usługi przetwarzania danych geoprzestrzennych i wsparcie dla operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych. Zapewniamy produkty i usługi, których celem jest dostarczenie klientom wartości dodanej poprzez integrację różnego rodzaju danych geoprzestrzennych z innymi strumieniami informacji. Oferujemy również wsparcie dla operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych (BSP), od planowania lotu, poprzez bieżące monitorowanie operacji BSP, do wielowymiarowej analizy danych.

Wykorzystujemy innowacyjne elementy w celu dostarczenia modularnych rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

  • nasa
  • esa
  • cern
  • agh
  • uw

Usługi geoprzestrzenne

To usługi oferujące wartość dodaną, dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju danych geoprzestrzennych oraz innych informacji, tj. zdjęć satelitarnych o różnych rozdziel-czościach, zobrazowań pozyskanych z dronów/lotniczych, LIDAR, GIS, informacji statystycznych i finansowych. Głównym celem dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązań jest wyjście naprzeciw problemom i potrzebom użytkowników. Niezwykle ważne jest również dodanie wartości w możliwie najbardziej skuteczny, innowacyjny i wydajny sposób. Przykładem zastosowania tego rodzaju usług są m.in. portale analityczne, czy zautomatyzowane systemy do monitorowania i wspomagania decyzji.

Lotnictwo

Produkty i usługi zwiększające bezpieczeństwo ruchu lotniczego oraz poprawiające wydajność operacyjną. Proponowane funkcjonalności w tym zakresie obejmują zautomatyzowane wykrywanie i monitorowanie przeszkód lotniczych, bieżące monitorowanie ruchu lotniczego ze szczególnym naciskiem na technologie ADS-B, MLAT oraz zaawansowaną wizualizację 3D w czasie rzeczywistym. Głównym celem tej grupy usług i produktów jest zwiększenie wydajności, dokładności i niezawodności poprzez zastosowanie wielowymiarowej automatyzacji oraz modularnych, skalowalnych i konfigurowalnych rozwiązań, odpowiadających potrzebom różnych grup użytkowników.

Operacje BSP

Naszym dużym atutem w tym obszarze są profesjonalne relacje z kompetentnymi, doświadczonymi partnerami, producentami i licencjonowanymi operatorami dronów. Nie jesteśmy producentem dronów. Nasze rozwiązania mogą zostać wykorzystane w szerokiej gamie operacji z użyciem BSP. Obecna oferta produktów i usług obejmuje różne moduły o szerokich możliwościach adaptacji:

  • Przenośne systemy – niewymagające dostępu do sieci – wspomagające zarządzanie operacjami i przetwarzanie danych bezpośrednio w terenie
  • Urządzenia do śledzenia, montowane na dronach i stacje naziemne
  • Systemy monitorowania lotu w czasie rzeczywistym z zaawansowanymi możliwościami wizualizacji 3D i analizy.

Wybrane projekty

virgin-2721333_1920

Projekt Sample

Wykrywanie przeszkód lotniczych – zautomatyzowana baza eTOD (Electronic Terrain and Obstacle Database) dla lotnictwa. Projekt sponsorowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR)...

istanbul-3906555_1280

Projekt demonstracyjny BFPaaS – GREY

Projekt demonstracyjny realizowany na zlecenia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w ramach konsorcjum z dlapilota.pl i WIZIPISI. Rozwiązanie to przekształciło się...

Creotech-Creoscan-Drone

CreoScan

CreoScan to rodzina produktów (sprzęt, oprogramowanie i usługi) wspierająca szeroki zakres operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych (BSP), począwszy od planowania lotu, poprzez monitorowanie przetwarzania danych, do ich wykorzystania w czasie rzeczywistym. Koncepcja systemu CreoScan powstała na bazie doświadczeń naszej firmy w przetwarzaniu i udostępnianiu danych geoprzestrzennych, w szczególności związanych z wykorzystaniem BSP jako wysokorozdzielczego uzupełnienia danych i usług programu Copernicus, które są dostępne za pośrednictwem naszej platformy Creodias.

 

Modularny system CreoScan ma z założenia stanowić kompleksowe wsparcie dla profesjonalnych zastosowań BSP, w szczególności wykonywanych w trybie BVLOS, czyli poza zasięgiem wzroku. Obecnie, rozszerzona oferta produktów z rodziny CreoScan wspiera przetwarzanie danych z różnego rodzaju dronów, a także posiada konfigurowalny zestaw narzędzi (ang. toolbox) do planowania operacji, spersonalizowanej analizy danych i monitorowania w środowisku 3D w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji

Sprzęt

W ramach rozwiązania CreoScan mobilne stacje naziemne ADS-B umożliwiają odbiór informacji o parametrach lotu w terenie. Przekazywane w czasie rzeczywistym informacje z pojazdów latających wyposażonych w nadajniki operujących w zasięgu odbioru mogą być wstępnie przetwarzane w stacji naziemnej, a następnie są przekazywane (przez sieci GSM/LTE i WiFi/sieć lokalną/światłowodową) do systemów centralnych.

Systemy

Flight Monitoring System (FMS) – system świadomości sytuacyjnej pozwalający na realistyczną wizualizację, w czasie zbliżonym do rzeczywistego, różnych strumieni danych na trójwymiarowym modelu terenu z zaawansowanymi funkcjami automatycznej notyfikacji i analizy. Główne zastosowania systemu obejmują inteligentne bieżące monitorowanie operacji BSP i operacji lotniczych.

Przetwarzanie danych

Drone Rapid Mapping (DRM) – zintegrowane rozwiązanie sprzętowo-programowe do szybkiego generowania map i modeli 3D na podstawie zobrazowań pozyskiwanych z dronów. Rozwiązanie DRM dedykowane jest do wspierania zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz wspierania innych działań terenowych wymagających szybkiej reakcji. Cechuje się on wysoką mobilnością i autonomią.

Usługi dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Partnerów.

  • Geoportale

    W swoim portfolio posiadamy spersonalizowane usługi przeznaczone dla określonych grup klientów oraz rodzajów zastosowań, np. dla rolników, operatorów infrastruktury, samorządów, do zarządzania kryzysowego, planowania przestrzennego, czy ochrony środowiska. Potencjalne zastosowanie obejmuje również monitorowanie stanu upraw, roślin, osuwisk, gruntów, infrastruktury i zbiorników wodnych. Dodatkowe funkcjonalności można uzyskać, dzięki połączeniu się z odpowiednimi usługami oferującymi spersonalizowane pomiary i analizy (np. obliczanie objętości składowisk materiałów sypkich na podstawie zobrazowań z dronów). Punktem wyjścia do opracowania każdego modularnego rozwiązania jest analiza problemów i potrzeb użytkowników.

  • SAMPLE

    System SAMPLE został opracowany w ramach konsorcjum z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz spółką AP-TECH. Służy do automatycznego wykrywania i monitorowania przeszkód lotniczych przy użyciu wysokiej rozdzielczości zdjęć satelitarnych oraz danych uzupełniających, pochodzących z takich źródeł, jak LIDAR, radar, drony, lokalny monitoring wideo. SAMPLE został zaprojektowany do monitorowania obszarów znajdujących się w pobliżu lotnisk, zgodnie z wymaganiami ICAO i pozwala na wykonywanie analiz przeszkód lotniczych dla wybranych terenów działań bezzałogowych statków powietrznych.

  • GREY

    GREY (ang. Geomatic Remote EYe) to system, który umożliwia zbieranie danych wysokościowych dla określonych punktów lub obszarów geograficznych. Jego najważniejszą cechą jest zdolność do generowania profilu terenu wzdłuż i w pobliżu planowanych tras lotów bezzałogowych statków powietrznych w trybie BVLOS (poza zasięgiem wzroku). Dodatkowe funkcjonalności systemu to generowanie map cieplnych ryzyka oraz informacji o zidentyfikowanych przeszkodach i obiektach wysmukłych. System został opracowany wspólnie z naszymi Partnerami: Wrocławskim Instytutem Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (WIZIPISI) oraz z serwisem dlapilota.pl. Początkowo był realizowany jako projekt demonstracyjny na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Obecnie jest dostępny komercyjnie dla całego terytorium Polski.

Tworzymy unikalne rozwiązania dla wymagających Partnerów

satellite-photos-610849_1280
Zawsze wspieramy naszych Partnerów
w realizacji ich projektów.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Kontakt
ico_newsletter Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości:
ico_newsletterDziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.